Pomoc


Pomoc


 • 1. Jak korzystać z sieci freehotspot.eu?

  Będąc w zasięgu freehotspot.eu (http://freehotspot.eu/application/maps/) należy wyszukać dostępne sieci pod kątem naszej i połączyć się do niej. Kiedy będzie status połączono, wtedy można wejść w przeglądarkę internetową – nastąpi przekierowanie na naszą stronę, gdzie można się zalogować. W przypadku braku konta, jest dostępna opcja rejestracji. Rejestracja będzie możliwa na tej samej stronie, gdzie odbywa się logowanie.


  Jeżeli zainstaluje oprogramowanie HRU na moim routerze, czy uzyskam dostęp do internetu?

  Oprogramowanie HRU pozwala na udostępnianie internetu, a nie odbieranie. Oznacza to, że do sieci freehotspot.eu na routerze potrzebne jest stałe łącze internetowe z kablem wpiętym do portu WAN routera. Oferuje to możliwość osobom, którym podoba się nasza inicjatywa, pomóc w rozwijaniu naszego projektu i poszerzaniu jego zasięgu na obszary, na których nie stoją nasze nadajniki.


  Dotychczas miałem zasięg z siecią freehostpot.eu, nie wyszukuje mi teraz sieci, dlaczego?

  W takim przypadku warto sprawdzić na naszej mapie (http://freehotspot.eu/application/maps/) czy sieć, która dotychczas była wyszukiwana, nie była udostępniana przez router z oprogramowaniem HRU czy też przez naszą antenę. Jeżeli obszar jest zaznaczony na niebiesko, będzie to oznaczać użytkownika z routerem HRU jeżeli obszar na czerwono będzie to nasza antena. Będąc w obrębie urządzenia użytkownika należy pamiętać, że dostarczony sygnał jest zależny od tej osoby – może ona wprowadzać zmiany na routerze, mogła z pewnych przyczyn router wyłączyć z prądu albo uruchamiać go ponownie. Gdy zauważą państwo brak dostępności sieci w obrębie czerwonego markera naszej anteny – zgłoszenie przez formularz pozwoli nam ustalić co jest tego przyczyną. Dokładna lokalizacja przyśpieszyłaby namierzenie źródła kłopotu.


  Czy na lokalizacji X będzie możliwość postawienia anteny nadawczej do odbioru freehotspot.eu?

  Projekt jest w ciągłym rozwoju, więc coraz więcej lokalizacji jest pokrytych zasięgiem freehotspot.eu. Od postawienia anteny nadawczej na danej lokalizacji zależy jednak bardzo wiele czynników niezależnych od nas. Staramy się jednak, aby zasięg docierał wszędzie, więc nie jest wykluczone, że na danej lokalizacji stanie nowa antena nadawcza.


  Aby skorzystać z bezpłatnego hotspota, należy posiadać urządzenie (komputer, telefon, palmtop, tablet) wyposażone w kartę bezprzewodową pracującą w standardzie 802.11b/g/n (2,4Ghz). Znaleźć się w Zasięgu HotSpotów. Następnie połączyć się z siecią bezprzewodową WiFi freehotspot.eu. Po połączeniu się z siecią należy uruchomić przeglądarkę internetową, zostaniemy przekierowani do panelu, gdzie możemy zarejestrować się na freehotspot.eu lub zalogować do WiFi.